Книга «Львівська прописка, або Дівка з хатою» - це збірка творів львівського письменника Павла Федюка. У ній автор із гумором та іронією описує різноманітні життєві ситуації.
Окрім повісті-комедії «Львівська прописка, або Дівка з хатою», тут вміщено новели «Весілля» і «Людина з того світу». Кожен твір нерозривно пов'язаний із Гуцульщиною, родом звідки автор.
Саме повість найбільше припала мені до душі. Головний герой, Місько Чокулядка, приїжджає вступати до Львівського національного університету. У його наївності, страху та цікавості впізнає себе кожен студент чи студентка на першому році навчання.
«Львівська прописка, або Дівка з хатою» дуже добре відображає систему освіти тих часів з усіма її недоліками: хабарі, зґвалтування студентів викладачами та навчальні дисципліни, що наскрізь просякнуті радянською ідеологією.
На фоні цього можна прослідкувати і за формуванням української національної свідомості. У часи СРСР українці виходили на протести та створювали підпільні націоналістичні організації. Однією з них була революційно-терористична «Камінь-голова», учасником якої став і Місько Чокулядка.
Прототипом цього хлопчини є сам автор. Автобіографічні елементи надають повісті щирості та правдивості, а описи Львова малюють в уяві вигляд міста в минулому столітті.
Новели «Весілля» і «Людина з того світу» хоч і невеликі за обсягом, проте вражають своєю унікальністю. Перша з них оповідає про традиційне гуцульське весілля, обряди та спосіб життя гуцулів. Описи карпатської природи та приготувань до весілля дозволяють сповна відчути атмосферу гуцульського свята.
«Людина з того світу» натомість розповідає про долю українського воїна, що потрапив в полон до азербайджанців. Тут можна простежити, наскільки війни схожі одна на одну: жорстокість, смерті та суцільний хаос. Незважаючи на це, сюжет новели вселяє надію на краще майбутнє та дає віру в дива.
Твори збірки абсолютно різні, та всіх їх об'єднує щирість, гумор та неповторний авторський стиль Павла Федюка.
Comments